Цікава інформація : “Розумна сигналізація та датчик руху”

Розумна сигналізація  та датчик руху.

Предмет «Основи автоматизації виробництва.»

Розумна сигналізація – охоронний пристрій, який при виявленні в приміщенні стороннього об’єкта посилає власнику житла сигнал тривоги. Розумна сигналізація відноситься до категорії смарт техніки, оснащена інфрачервоними датчиками руху, управляється в режимі реального часу через бездротову мережу Wi-Fi і додаток на смартфоні. Має хороший кут охоплення (110 °) і поріг спрацьовування (до 10 м). Є бездротовою, тобто працює на батарейках і тому не залежить від електроенергії ззовні.

 

Як діє розумна сигналізація при виявленні загрози:

 

  • надсилає сигнал тривоги на смартфон власника;
  • вмикає світло в приміщенні (при синхронізації з розумним вимикачем);
  • запускає гучну «сирену», щоб відігнати злочинця;
  • робить знімок «непроханого гостя» і відправляє господареві на телефон (при наявності смарт камери 360 °).

З розумною сигналізацією можна стежити за своїм будинком, квартирою або офісом, перебуваючи навіть на іншому кінці світу. Головне, щоб в місці контролю під рукою був гаджет з встановленим додатком і доступ в інтернет.

 

Як працює датчик руху

Датчики бувають пасивними і активними. До приладів першого типу відносяться інфрачервоні детектори, що вловлюють вихідні від людини ІЧ-випромінювання. Активні пристрої аналізують відбиті від рухомого об’єкту ультразвукові, інфрачервоні або радіохвилі, які самостійно генерують за допомогою спеціальних випромінювачів.

Розглянемо, як працюють найбільш поширені пасивні інфрачервоні датчики руху. Під час переміщення людини випромінюється їм тепло фокусується лінзою Френеля на різних ділянках чутливого напівпровідникового елемента (піроелектричного модуля). Прилад відрізняє рухомий теплий об’єкт від нерухомого джерела інфрачервоного випромінювання, фіксуючи послідовні зміни показань в зонах чутливості. Під час виявлення руху PIR-елемент подає сигнал на централь системи, замикаючи або розмикаючи реле.

На що реагують УЗ і СВЧ датчики руху? Обидва типи детекторів аналізують параметри відбитих хвиль, які змінюються під час зіткнення з людиною. УЗ-датчики спрацьовують при зміні частоти ультразвукових променів, мікрохвильові — під час зміни довжини і частоти радіохвиль.

Звичайний детектор аналізує тільки один тип хвиль, комбінований — два (наприклад, ІК і НВЧ). Другий варіант дає менше помилкових спрацьовувань, оскільки прилади з різними принципами дії компенсують недоліки один одного.